نظرخواهی درخصوص صفحه اقتصادی سایت ناریان

   

   بیائید برای تقویت بنیه اقتصادی ناریانیها کالا وخدمات مورد نیاز خود را از ناریانیها خریداری کنیم

 این صفحه را براساس یک فرضیه بنا نهادیم که شرح آن ذیلا ارائه می گردد و از همه عزیزان درخواست داریم پس ازمطالعه ، درصورت توافق با این تئوری زمینه همکاری جهت تحقق بخشیدن آن را فراهم کنند.

اگر اقتصاد ومنابع مالی یک خانواده ناریانی را درنظر بگیریم که درمقاطع زمانی مختلف منابع جدیدی تحت عنوان حقوق یا درآمد به آن اضافه شده وهمه روزه مقادیری ازموجودی آن صرف هزینه های جاری گشته وازآن کم شود ، درصورتیکه خروجی(هزینه ها) کمتر از ورودی( درآمدها) باشد ، چیزی تحت عنوان پس اندازباقی می ماندکه عمدتا صرف هزینه های سرمایه ای می گردد. ودرنهایت باعث بزرگتر شدن آن ظرف می گردد.

حال اگر به این باور برسیم که اقتصاد کل ناریانیها دریک ظرف بزرگ ویایک سازمان باشد وتصمیم بگیریم باتعامل بیشتربایکدیگر ورودیها را از منابع برون سازمانی جذب نموده ولی حتی المقدور کالاها وخدمات مورد نیاز را ازناریانیها تهیه کنیم وبااین کارخروجی این ظر ف را حداقل کنیم به مرور زمان این ظرف بزرگ وبزرگتر شده وباعث رشد وشکوفائی اقتصاد ناریانیها خواهد شد. بعلاوه این امر دارای فواید وثمرات بسیار زیادی می باشد که ذیلا به برخی از  آنها اشاره می کنیم.

1-       فراهم کردن فرصتهای شغلی و ایجاد اشتغال برای ناریانیها ، که این امرخود باعث جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی ناشی از بیکاری می گردد .

2-       این امر باعث افزایش توانمندی در انجام کارگروهی شده وروحیه تعاون ، همکاری وهمدلی را تقویت می کند.

3-       درصورت تحقق این امر ارتباطات بین همشهریان بیشتر شده و افراد بیشتر میتوانند از حال هم باخبرشده ودرجریان مشکلات هم قرارگرفته ودررفع این مشکلات همیاری داشته باشند. وشاید گفت به نوعی صله رحم انجام می گردد.

·         فرهنگ فارسی عمید: صله رحم را اتحاد وپیوستگی خویشاوندان نیکی واحسان درباره خویشان ونزدیکان معنی کرده.

4-       یک توصیه دینی که می گوید : زکات را درصورت ضرورت اول به اعضا خانواده ، سپس همسایگان وهمشهریان خود بدهید. این توصیه دارای فلسفه ای است که شاید بتوان گفت تئوری بالا درراستای همین تفکرو فلسفه است .

5- جود اعتماد واطمینان وراحتی خیال ازبابت سپردن کار به یک همشهری که درواقع عضوی ازخانواده تلقی میشود.به عنوان مثال اگر فیلمبرداری از عروسی یا فیلمهای دیگر خانوادگی توسط یک همشهری انجام شود دیگر نباید نگران سو استفاده یا تکثیر غیر مجاز و...باشیم که این موضوع امروزه درجامعه یکی از عوامل نگران کننده به حساب می آید.که همگان از عواقب بسیار وخیم وتکان دهنده اتفاق افتاده دراین خصوص کم و بیش مطلع هستند.

 ضمنا فکر می کنم نیاز باشد ما ناریانی را از نظر خودمان درسایت تعریف کنیم .

تعریف ناریانی دراین سایت :

ناریانی کسی است که پدر ویا مادرش متولد ناریان بوده ویا بستگی سببی با ناریانیها داشته باشند یعنی باناریانی ویا ناریانی تبار ازدواج کرده باشد.

ازنظرات  و راهنمائیهایتان دراین خصوص مارا بی نصیب نگذارید

 

/ 25 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید مسعود میرغیاثی

با سلام از شما تشکر می کنم که همچین سایتی رو راه اندازی کردید ولی خب یه کمی نقص داره که اونم با همکاریه همشهری ها قابل حله به هر حال از شما ممنونم و اگه می شد ما هم عکس ها یی رو که داریم بفرستیم به کیفیت وبهتر شدن سایت کمک می کرد از هشتگرد

مهدی

سلام با عرض سلام وخسته نباشید سایت را امروز دیدم بسیارجالب و در حال تکمیل است خصوصا اطلاعات در مورد مکانهای مختلف و اشخاص خصوصا شهدا که در صورت تکمیل بسیار خوب میباشد . لطفا بخشی را هم اختصاص دهید که اشخاص عکسهای جالبی که از خودشان در طبیعت طالقان گرفته اند یا افراد مسن در ناریان جهت نمایش در سایت ارسال نمایند.

صابری

با عرض سلام . به نظر بنده اگه بتونیم علوم روز دنیا در مورد محصولات کشاورزی با طبع آب و هوای روستای ناریان بیابیم و این علوم رو در اختیار عموم بگذاریم و کار بشه روی این موضوع هم میتونیم از آّب و هم زمین به بهترین وجه بهره برداری کرده همچنین با افزایش درآمد میشه انگیزه های کاردر روستا را افزایش داد .

مصطفی امیرخانی

با سلام به استحضار همشهريان محترم مي‌رساند، مطلبي به عنوان " آيت آلله طالقاني و جلال آل احمد اسطوره هاي بي نظير سرزمين طالقان" با درك ناقص خودم نوشته آم، توجه شما رابه خواندن اين مطلب در آدرس زير جلب مي‌نمايم. http://mostafa-amirkhani.persianblog.ir آدرس وبلاگهاي اينجانب : http://amirkhani-mostafa.persianblog.ir در مورد روستاي تكيه ناوه طالقان زادگاه استاد غلامحسين اميرخاني http://mostafa-amirkhani.persianblog.ir در مورد كل سرزمين طالقان http://mostafaamirkhani.persianblog.ir نوشته ها و يادداشتهاي مصطفي اميرخاني http://alireza2009m.persianblog.ir خاطرات خوب و بد روزگار به زبان فرزندم عليرضا اميرخاني http://matneziba.persianblog.ir متنهاي پر احساس و خوب برگزيده از اينترنت

سید عبداله میرغیاثی

سلام.سایت خوبیست .خواستم ارتباط بیشتری باشما داشته باشم .جهت تکمیل ورفع بعضی نواقص ودر صورت صلاحدید دادن اطلا عات شایسته سایت.متشکرم.

حسین رزاقی

سلام خسته نباشید سایتتون خوبه ولی چند تا مشکل داره که یکیش اینه که مطالب سایت کم هستش. هر موقع میام تو سایت مطالب خیلی جدیدی نداره.!!!!!!!ولی در کل خوبه منم اگر تونستم عکس و اطلاعات در مورد ناریان براتون ایمیل می کنم با تشکر[گل]

سید ابراهیم میرغیاثی.طالقانی

باسلام ناریانی از نظر بنده این است که: 1- علاقه عاطفی . احساس مسئولیتدرقبال مشکلات این روستا محروم وهمچنین آنجا را وطن اصلی خود بداند. این یک بحث مفصلی دارد.

محمود رزاقي

با سلام و احترام از شما تقاضا دارم وارد سايت فوق شده و تعدادي عكس از سعود اينجانب و همنوردان عزيزم اقايان مهدي صابري و مرتض شريف كاظمي موجود است در صورت صلاحديد در سايت ناريان بخش ورزشكاران قرار داده شود

احمد

با سلام اساسا زيرساخت توسعه وپيشرفت مستلزم توسعه ي راههاست متاسفانه سالهاست ناريان وبطور كلي با لا طالقان از اين امر محروم مانده است . اين نشان از بي توجهي مسئولين شهرستان و افراد ذينفوذ محل ومنطقه است .وتا راه اين منطقه درست نشود امكان بهره برداري مرد از استعدادهاي منطقه ميسر نمي باشد . به اميد روزي كه ناريان از بن بست جغرافيايي خا رج وبرخي از ناريانيها از بن بست فكري خارج شوند.

علی

سلام اگه علاقه داشته باشید می تونم با کمترین هزینه براتون سایت ایجاد کنم www.daneshjoi.ir علی